17 maja 2023 – Koncert Muzyki Dawnej – Fotorelacja


Program koncertu: ”Od Bogurodzicy do Mazurka Dąbrowskiego czyli historia Polski pieśnią opowiedziana” prezentował najstarsze polskie zabytki muzyczne od – uznawanej za pierwszy państwowy hymn – Bogurodzicy po obecny hymn narodowy. Wszystkie utwory były związane z dziejami Polski, historycznymi wydarzeniami czy ważnymi postaciami.

W koncercie wystąpił zespół muzyki dawnej Ensemble Barocum w składzie:
Monika Fabisz – sopran, Konrad Oklejewicz – flety, Mateusz Kowalski – viola da gamba, kierownictwo artystyczne oraz Patrycja Domagalska-Kałuża – wirginał.

Ensemble Barocum to zespół muzyki dawnej założony przez troje muzyków: Patrycję Domagalską, Mateusza Kowalskiego i Stefanie True, którzy spotkali się na studiach w Królewskim Konserwatorium w Hadze (Holandia) gdzie kształcili się u największych autorytetów w zakresie śpiewu barokowego i gry na instrumentach z epoki takich jak: Jill Feldman, Michael Chance, Ton Koopman, Fabio Bonizoni, Patrick Ayrton, Phillipe Pierlot. Zespół z powodzeniem bierze udział w wielu projektach Fundacji Krośnieńskiej im. Ignacego Paderewskiego.

Do pierwszej części koncertu został zaproszony chór Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. w Lesku – uczestnicy warsztatów pieśni zostali przygotowani przez Malwinę Zych – Oklejewicz.

Koncert został zrealizowany w ramach projektu „Od dawnych pieśni do Mazurka Dąbrowskiego” dofinansowanego ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”