INSPIROWANI KONIECZNYM – wystawa rzeźb poplenerowych.


CENTRUM KULTURY FORESTERIUM zaprasza na wernisaż wystawy prac wykonanych podczas plenerów, który odbędzie się w najbliższy wtorek (tj. 23.08) o godzinie 18:00. Autorami prac są znani twórcy: Jacek Golec, Artur Guzik, Krzysztof Lisowicz, Tadeusz Masłyk i Mariusz Mogilany.
Wstęp bezpłatny!

ZAPRASZAMY 🙂

Jacek Golec to absolwent Studium Nauczycielskiego i Państwowego Liceum sztuk Plastycznych w Rzeszowie na kierunku snycerstwo (rzeźba w drewnie). W swoim dorobku posiada rzeźby
i płaskorzeźby okolicznościowe, kapliczki, meble ogrodowe i altany.

Artur Guzik pochodzi z Krzemiennej. Jest absolwentem Technikum Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Krośnie. Posiada świadectwo czeladnicze stolarza meblowego oraz ukończony kurs renowacji mebli zabytkowych. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą. Sztuką zainteresował się prowadząc własną działalność – renowację mebli zabytkowych. W tym okresie rozpoczęła się jego pasja i zainteresowanie malarstwem olejnym i akrylowym.

Krzysztof Krzesimir Lisowicz z Grabownicy Starzeńskiej. Już w wieku dziecięcym miał szerokie zainteresowania. Pasjonował się m.in. robieniem biżuterii w srebrze. Dużo czasu spędził, kształcąc się w podkrakowskich pracowniach ówczesnej cyganerii artystycznej. Próbował rzeźbić w kamieniu, fascynowały go różne materiały. Interesował się sztuką użytkową oraz malarstwem olejnym. Zamiłowanie do pracy w drewnie najpewniej otrzymał w genach po dziadku, pochodzącym z Ustrzyk. Po przeprowadzce do Grabownicy Starzeńskiej prowadzi firmę zajmująca się m.in. projektowaniem wnętrz, zajmuje się również stolarstwem i ciesielstwem.

Tadeusz Masłyk plastyką zajmuje się od ponad 25 lat. Uprawia rysunek, grafikę, malarstwo sztalugowe i rzeźbę. Debiutował indywidualną wystawą w Domu Kultury „Krakus” w Krakowie w 1982 r. W dorobku ma szereg wystaw indywidualnych i udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Brał udział w plenerach plastycznych. Wiele z nich sam inicjował i organizował. Prowadził galerię jednego obrazu. Jest współzałożycielem Grupy Twórczej „iN-Ti”, która skupia plastyków i poetów.

Mariusz Mogilany to artysta-rzeźbiarz, snycerz, konserwator, pozłotnik. Miłośnik natury, żeglarstwa i bieszczadzkich duchów. Członek Bieszczadzkiej Grupy Twórców Kultury. Człowiek wielu talentów. Mieszka i tworzy z Zagórzu.