Niezapomniany wieczór z aniołami


To był naprawdę niezwykły wernisaż… Już tego samego wieczoru kilka wystawowych aniołów zostało zakupionych przez uczestników wydarzenia, a zainteresowanie nimi wciąż rośnie.

Monika rzeźbi techniką  powertex czyli utwardzania tkanin. Jak sama mówi: Tworzenie tą techniką aniołów wymaga cierpliwości, spokoju, miłości i zaangażowania. Uczy też pokory, ponieważ nie zawsze wychodzi tak jak by się chciało. Żeby stworzyć coś dobrego, trzeba mieć dobre intencje i dobre myśli.

Dorota Mękarska na łamach gazety Solina naszemiasto tak opisała piątkowe spotkanie:

Anioły przyleciały na Marymont. Wystawa potrwa do Bożego Narodzenia.

Piątkowy wernisaż wystawy Moniki Krzywdzińskiej w zagórskim CK Foresterium zgromadził nie tylko przyjaciół i znajomych artystki, ale również ludzi, którym anioły są bardzo bliskie.

Wystawa Moniki Krzywdzińskiej „Wyobraźnia skrzydłami niesiona” jest czynna w Centrum Kultury Foresterium na klasztornym wzgórzu w Zagórzu.

Monika Krzywdzińska jest mieszkanką Sanoka, absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego, prywatnie mamą dwójki chłopców W 2017 roku rozpoczęła swoją przygodę z aniołami oraz przestrzennymi obrazami wykorzystując do tego technikę utwardzania tkanin.

Artystka od dawna jest przywiązana do aniołów, ale na początku zajmowała się tylko ich zbieraniem. Z czasem sama zaczęła je tworzyć, gdy zainteresowała się rękodziełem i techniką utwardzania materiału. Do poznania jej tajników doszła metodą prób i błędów, eksperymentując i podpatrując innych. Jej pracownia funkcjonuje pod nazwą Laguz Love Art.

Każdy przez nią stworzony anioł jest inny. Zdarza się, że artystka nadaje im imiona.
Dzisiaj z powodzeniem łączy artystyczne zajęcie z pracą zawodową. Inspiruje ją tzw. anielska muzyka, w tym Starego Dobrego Małżeństwa.

Artystka zawsze podkreślała, że to zajęcie uczy ją tzw. anielskiej cierpliwości, gdyż proces powstawania dzieł nie jest łatwy i wymaga czasu.

Wystawa w CK Foresterium potrwa do Bożego Narodzenia. Prace można nie tylko oglądać, ale również nabywać. W czasie wernisażu aż pięć aniołów trafiło do nowych właścicieli.

https://solina.naszemiasto.pl/anioly-przylecialy-na-marymont-wystawa-potrwa-do-bozego/ar/c13-9096027