Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Ewy Michałowicz-Smarzewskiej zatytułowany: „Czego nie widać” – już w najbliższy piątek – 26 sierpnia – WSTĘP WOLNY :)


Tytuł wystawy: „CZEGO NIE WIDAĆ”

Ewa Michałowicz-Smarzewska to artystka mieszkająca i tworząca w Sanoku. Swoją twórczość łączy z byciem mamą, opiekunką chorego syna, żoną. Nie ma pracowni, tylko sztalugę w niewielkiej kuchni. Interesuje ją wyłącznie malowanie, ,,Ja chcę malować” mówi. W swojej „minipracowni” tworzy poruszające portrety, które sięgają bardzo głęboko, bo w duszę portretowanego.

„Głównym tematem moich prac jest człowiek. W swoich pracach poruszam takie aspekty jak: samotność, wyobcowanie, potrzebę bliskości. Często odnoszę się do przeszłości, wplatam zapamiętane motywy, ale w sposób luźny, niedosłowny.

Interesuje mnie proces zapamiętywania.

Nie staram się oddać konkretnych emocji osób portretowanych, lubię kiedy model pozwala mi się odkrywać a jednocześnie wchodzi w swoją rolę. Nie staram się też szczególnie uchwycić podobieństwa osoby portretowanej, chodzi mi bardziej o ogólny charakter, zmieniało się to zresztą na przestrzeni lat i nadal zmienia. Zwracam uwagę na to jak zmieniło się postrzeganie przeze mnie pewnych zjawisk, a także gdzie znajduje się złoty środek pomiędzy kreacją a rzeczywistością.

Tytuł wystawy nawiązuje zarówno do samych obrazów w sposób dosłowny, jak i do stawianych przeze mnie pytań odnośnie twórczości. I w końcu o bycie artystą”- opisuje swoją twórczość Ewa Michałowicz-Smarzewska.