SPOTKANIE Z KRYSTYNĄ CHOWANIEC


Trasa kurierska ZWZ-AK kryptonim „Las” Wspomnienia, relacje, opracowania.

29 listopada w Centrum Kultury Foresterium w Zagórzu odbyło się spotkanie autorskie poświęcone książce Trasa kurierska ZWZ-AK kryptonim „Las” Wspomnienia, relacje, opracowania, pod redakcją Pani Krystyny Chowaniec. Książka ukazała się jesienią bieżącego roku, nakładem wydawnictwa EDYTORIAL z Rzeszowa.

Gromadzone latami materiały o trasie kurierskiej Las, spisywane wspomnienia, wywiady ze świadkami historii, życiorysy poszczególnych osób – bohaterów oraz opisy miejsc związanych z trasą doczekały się publikacji. Jak sama mówi : jestem winna bohaterom tamtych lat, jak i ich dzieciom, siostrzeńcom, bratankom, wnukom, którzy z takim zaufaniem przekazywali mi rodzinne pamiątki.

Podczas spotkania, przez blisko dwie godziny mogliśmy wysłuchać przepięknych wspomnień i na chwilę przenieść się do tamtych bardzo trudnych czasów, lat wojny, które przedstawiła nam sama pani Krystyna.

Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu i zachęcamy do lektury książki Trasa kurierska ZWZ-AK kryptonim „Las” Wspomnienia, relacje, opracowania, która już niedługo będzie dostępna w zagórskiej bibliotece.