Wernisaż wystawy PEJZAŻYSKA Sebastiana Brożyny


Centrum Kultury Foresterium zaprasza w środę 15 czerwca o godz. 17.00 na wernisaż wystawy „PEJZAŻYSKA” Sebastiana Brożyny.

SEBASTIAN BROŻYNA

URODZONY 1979 W SANOKU, DYPLOM Z MALARSTWA UZYSKAŁ W ROKU 2007 W PRACOWNI PROFESORA STANISŁAWA BIAŁOGŁOWICZA W INSTYTUCIE SZTUK PIEKNYCH UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO.

UPRAWIA MALARSTWO OLEJNE ORAZ PODEJMUJE SZEREG DZIAŁAŃ W ZAKRESIE BADAŃ NAD TECHNIKAMI WŁASNYMI. W KRĘGU ZAINTERESOWAŃ RÓWNIEŻ PRACE W FORMIE ASAMBLAŻY I DRZEWORYTÓW.

SONGWRITER- SAMOZWAŃCZY POETA -GITARZYSTA , TWÓRCA PROJEKTU ZESPÓŁ NIESPOKOJNYCH SŁÓW ORAZ CZŁONEK GRUPY EFEMERYDY – GRUPA 110.

UCZESTNIK WYSTAW GRUPOWYCH I INDYWIDUALNYCH MIN. W OLKUSZU , KROŚNIE , RZESZOWIE , SANOKU , CISNEJ , RYMANOWIE ZDROJU , KRASICZYNIE , BIECZU. PRACE W ZBIORACH BWA W OLKUSZU ORAZ W KOLEKCJACH PRYWATNYCH W POLSCE , NIEMCZECH I NORWEGI.

            WYSTAWA PEJZAŻYSKA TO ESENCJA PEJZAŻU CODZIENNEGO I ZWYCZAJNEGO POSTRZEGANEGO W SPOSÓB NA WSKROŚ INDYWIDUALNY. TO PRÓBA SYNTEZY WYRAŻONEJ PRZEZ ARTYSTĘ POPRZEZ JĘZYK KOLORU , GRY FAKTUR , KOMPOZYCYJNYCH PRZEWROTÓW. POSPOLITE ODTWARZANIE RZECZYWISTOŚCI ZOSTAJE ODRZUCONE NA RZECZ POZOSTAWIENIA TYLKO POETYCKICH ZNAKÓW – SYMBOLI. TO CO DLA INNYCH NIEISTOTNE TUTAJ STAJE SIĘ TREŚCIĄ.