Wystawa Ikon Wielkanocnych – „Zstąpienie do otchłani” w Centrum Kultury Foresterium – podsumowanie


20 maja br. w Centrum Kultury Foresterium zakończyła się niezwykła wystawa Ikon Wielkanocnych. Ekspozycja przedstawiała wielotygodniową pracę osiemnastu osób, które wzięły udział w warsztatach, jakie odbyły się w Muzeum Regionalnym im. Adama Fastnachta w Brzozowie pod czujnym okiem pani Jadwigi Denisiuk – właścicielki najstarszej pracowni ikon w Bieszczadach – „Veraikon” w Cisnej. Prace koordynowali również pan Tomasz Bartnicki z panem Tadeuszem Stępień (przed Zarządem SnRRWGS).

Dzięki życzliwości Pani Jadzi i Pana Tomka mogliśmy wypełnić nasze foresteryjne mury tymi mistycznymi ikonami i dzielić się ich wyjątkowością z turystami odwiedzającymi to miejsce. Prace cieszyły się sporym zainteresowaniem tym bardziej, że powstały w technice opartej na średniowiecznych technikach malarskich i pozłotniczych.

Pani Jadziu, Panie Tomku serdecznie dziękujemy za tę życzliwość, za rozmowy, za wskazówki. Z całego serca dziękujemy również wszystkim uczestnikom warsztatów – to co robicie jest piękne, trzymamy za Was mocno kciuki!